TŁUMACZENIA DOKUMENTÓW SAMOCHODOWYCH Z WŁOCH

TŁUMACZENIA DOKUMENTÓW SAMOCHODOWYCH Z WŁOCHSprowadziłeś samochód z Włoch?

Jedną z realizowanych przez nas usług są tłumaczenia dokumentów samochodowych z Włoch, niezbędnych do zarejestrowania auta w Polsce. Sporządzane przez nas tłumaczenia są tłumaczeniami przysięgłymi, zgodnymi z obowiązującymi przepisami prawa. W ich świetle tłumaczenia dokumentów samochodowych to jedna z czynności niezbędnych podczas rejestracji pojazdu sprowadzonego z zagranicy.

Co tłumaczymy?

Nie dla każdego oczywistym jest, że wszystkich dokumentów nie trzeba tłumaczyć, dlatego też warto zatem najpierw zorientować się we własnym urzędzie, jakie dokumenty należy tłumaczyć, aby zarejestrować auto. My dbając o Twoje oszczędności także chętnie podpowiemy Tobie jakie dokumenty wymagają tłumaczenia.

TŁUMACZENIA DOKUMENTÓW SAMOCHODOWYCH Z WŁOCH

Jakie dokumenty musisz przetłumaczyć?

Do zarejestrowania pojazdu w przypisanym do swojego miejsca zamieszkania Wydziale Komunikacji, samochodu sprowadzonego z Włoch, potrzebujemy tłumaczenia przysięgłe poniższych dokumentów. W niektórych Wydziałach komunikacji, niektóre dokumenty nie są wymagane, dlatego warto skontaktować się z właściwym Wydziałem, by uzyskać dokładne informacje. Zwykle tłumaczy się:

  • Carta Di Circolazione – włoski dowód rejestracyjny (nowy)
  • Certificato di Proprieta – włoski akt własności. Nie zawsze wymagany do tłumaczenia.
  • Direzione Generale Della Motorizzazione Civile e Dei Trasporti In Concessione – „stary” włoski dowód rejestracyjny, wymagany w przypadku braku nowego
  • Dowód złomowania (w przypadkach gdy auto zostało całkowicie zniszczone),
  • Inne dokumenty wynikające z przepisów danego kraju lub przepisów celnych.
  • Umowę kupna-sprzedaży, fakturę lub rachunek. Jeżeli posiadamy umowę dwujęzyczną, konieczne jest potwierdzenie zgodności wersji polskiej i włoskiej przez tłumacza przysięgłego.

W przypadku niektórych pojazdów wymagane przez dany Wydział Komunikacji są również np. Certyfikaty emisji spalin, czy przeglądy samochodu. Jeżeli pojazd ma status pojazdu specjalnego, również Wydział Komunikacji może wymagać odpowiednich homologacji.

O czym musimy pamiętać przy tłumaczeniu dokumentów samochodowych.

Wszystkie tłumaczenia dokumentów składane w urzędach, sądach lub organach państwowych wymagają zwykle formy tłumaczenia przysięgłego, dlatego wykonujemy tłumaczenia na podstawie przedłożonego oryginału dokumentu: osobiście, przesłanego pocztą lub na podstawie kopii dokumentu (skan, kserokopia, zdjęcie): przesłanego pocztą elektroniczną.

zlec_tlum


Informacje dodatkowe

TŁUMACZENIA PRZYSIĘGŁE

W przypadku tłumaczeń przysięgłych strona obliczeniowa to 1125 znaków ze spacjami. Ilości znaków na stronie reguluje ustawa: Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 24 stycznia 2005 r.

CZAS REALIZACJI TŁUMACZENIA

Większość tłumaczeń przysięgłych realizujemy w ciągu 1-3 dni roboczych. Wszystkie tłumaczenia dokumentów samochodowych w miarę możliwości wykonujemy w trybie ekspresowym, jednak terminy zawsze ustalamy indywidualnie. Za tłumaczenia wykonywane w ten sam dzień, lub tłumaczenia o statusie “Ekspres” pobieramy dodatkowa opłatę. W czas realizacji nie wlicza się Świąt oraz dni ustawowo wolnych od pracy. Mniej popularne języki, częściej wymagają dłuższego czasu realizacji, dlatego należy o tym pamiętać zlecając tłumaczenie.

WYSYŁKA TŁUMACZEŃ

Tłumaczenia zwykłe wysyłamy mailem. Tłumaczenia przysięgłe w tym tłumaczenia dokumentów samochodowych z Włoch, wysyłamy Kurierem Pocztex, do paczkomatów Inpost lub Pocztą Polską.
Poczta Polska – dopłata 15 zł, kurier Pocztex – 20 zł. Wysyłka do Paczkomatu Inpost – 20 zł

KOPIE UWIERZYTELNIONE

Odpis tłumaczenia przysięgłego wynosi 50% kosztu tłumaczenia. Dotyczy to jednak tylko tłumaczeń przysięgłych.